Aangepast baan reglement vanaf zaterdag 23 mei tot dinsdag 2 juni 2020

22 mei 2020


Beste leden,  

Allereerst willen wij, als bestuur, onze complimenten geven aan alle leden en onze vrijwillige toezichtzichthouders voor het positief en goed opvolgen van de gestelde strakke richtlijnen om weer te kunnen gaan tennissen vanaf 12 mei jl. Zodoende kunnen we nu, voor vele een grote wens, vanaf zaterdag 23 mei een volgende vervolgstap nemen.  

Afgelopen woensdag hebben wij een Aanvullend Protocol voor Tennis van de KNLTB ontvangen waarbij het advies is om, wel met de strikte voorwaarden van hou 1,5 meter afstand, het dubbelspel weer toe te laten op de tennisparken. Mede hierdoor, met inachtneming van het Protocol Verantwoord Sporten van de NOC*NSF en de richtlijnen zoals beschreven door RIVM en VSG, heeft het bestuur het volgende aangepaste baan reglement opgesteld;   

 

Belangrijk!!  

Als lid van de Oudelande dient iedereen zijn gezond verstand te gebruiken, houden we altijd 1,5 meter afstand en blijven we thuis bij Corona gerelateerde klachten!  

Wij vragen aan alle leden boven de 70 jaar om extra voorzichtig te zijn en men dient zelf de verantwoording te nemen of het veilig is!   

Helaas hebben wij wel moeten vaststellen dat er regelmatig misbruik wordt gemaakt van het digitaal afhangen c.q. online reserveren door een lid en er daadwerkelijk een introducee oftewel een niet lid op de tennisbaan aanwezig is. Wij, als bestuur, stellen dat dit ontoelaatbaar is en zeker niet fair is tegenover de andere wel betalende leden!! Het bestuur onderzoekt wel of het in de toekomst mogelijk is om online vooraf een introducee aan te melden en de vergoeding daarbij online over te maken. Het is dan nu ook niet toegestaan om als niet lid gebruik te maken van de tennisbanen!!

Wij hebben voldoende aantrekkelijke lidmaatschap aanbiedingen, ook bijvoorbeeld voor alleen de zomermaanden tot 15 september.     

De openstelling van ons terras en clubhuis is een veel gestelde vraag door leden. Op dit moment is het helaas nog niet geheel duidelijk wat vanaf 1 juni nu wel en niet mogelijk is. De KNLTB is in overleg met het Outbreak Management Team (OMT) om versneld per 1 juli de sportkantines weer te kunnen openen. Gezien het grote belang van extra inkomsten voor onze club heeft het bestuur besloten de komende week middels een goed onderbouwd plan van aanpak een aanvraag tot toestemming bij de Gemeente Ridderkerk in te dienen om vanaf 1 juni onder strikte voorwaarden het terras open te stellen inclusief de verkoop van drankjes. Dus nog even geduld!!                 

 

Vrij tennissen vanaf zaterdag 23 mei 2020  

 • Alle seniorleden vanaf 19 jaar en ouder als de juniorleden vanaf 13 t/m 18 jaar dienen nog steeds vooraf online een tennisbaan te reserveren!!
 • De reservering middels de KNLTB ClubApp of via onze website www.deoudelande.nl reserveer je baan (blauwe button rechts bovenaan) Dus kom niet naar het tennispark zonder reservering!!   Problemen bij of vragen over het online reserveren dan graag, minimaal 24 uur van tevoren, een mail naar [email protected] Wij zullen u dan zoveel mogelijk helpen om het online reserveren onder de knie te krijgen
 • Het is op alle dagen van de week mogelijk om te singelen en/of te dubbelen dus met maximaal 4 personen per tennisbaan!!
 • De speelrondes zijn van 8.00 uur tot 23.00 uur ingesteld op 60 minuten en u kunt maximaal 1 ronde per dag reserveren
 • Het is alleen mogelijk om tennisbaan 1 t/m 6 te reserveren
 • Het is toegestaan, als de gereserveerde tennisbaan na het verstrijken van de 60 minuten vrij is, om langer door te spelen. Kijk hierbij wel goed online of de tennisbaan echt niet gereserveerd is!!
 • Kom op de afgesproken tijd, maximaal 10 minuten van tevoren, zoveel mogelijk alleen, lopend en/of op de fiets naar het tennispark. Na beëindiging speelronde dient u het tennispark zo snel mogelijk maar zeker binnen 30 minuten (even bijpraten is dan ook geen probleem) te verlaten. Voor het wachten op de baanwissel staan er voldoende zitbankjes achter het hek van de tennisbanen (maximaal 1 persoon per bankje) en hou bij de baanwissel minimaal de 1,5 meter afstand. Graag de zitbankjes laten staan op de huidige positie
 • Het is mogelijk om de tennismuur te gebruiken met maximaal 1 persoon en hou hiervoor, in het redelijke, met elkaar rekening vanwege de speeltijd
 • Het is mogelijk om de minibaan te gebruiken voor de jeugd t/m 12 jaar met maximaal 4 personen of 13 jaar en ouder met maximaal 2 personen met minimaal 1,5 meter afstand. Bij een deelnemer van 18 jaar en ouder dienen de 2 personen altijd onder 1 dak te wonen Hou hiervoor, in het redelijke, met elkaar rekening vanwege de speeltijd
 • Voor alle mini’s t/m 12 jaar als de juniorleden vanaf 13 t/m 18 jaar, vanwege de verplichting van een toezichthouder, kunnen vooraf alleen online een tennisbaan reserveren voor de vastgestelde tijden van doordeweeks van 14.00 uur t/m 19.00 uur en in het weekend van 12.00 uur t/m 17.00 uur!!              

 

Gedrag en hygiëne op de tennisbaan

 • Was je handen voor en na het spelen - Tip: neem zelf vochtige hygiëne doekjes mee en gebruik de prullenbak op de tennisbaan
 • Hoest en nies in je ellenboog en gebruik papieren zakdoekjes
 • Gebruik bij het tennissen alleen eigen materiaal en markeer je ballen
 • Raak geen ballen aan van andere spelers en probeer in principe ballen zoveel mogelijk alleen met je racket te raken
 • Ga bij het tennissen niet samen op een bankje zitten (er zijn minimaal 2 zitbankjes per tennisbaan aanwezig)
 • Wissel van baanhelft zo weinig mogelijk maar zeker met de klok mee
 • Neem je eigen drinkbidon/drinkfles mee en drink zeker niet uit de fles van iemand anders
 • Het gebruik van de scoreborden is niet toegestaan!!
 • Geen handen schudden en high fives geven
 • Probeer 5 minuten voor eindigen speeltijd te stoppen, de tennisbaan te vegen en de tennisbaan op tijd te verlaten om zodoende de wisseling zo soepel mogelijk te laten verlopen – Dus met het betreden wachten tot de tennisbaan leeg is en sluit de poort of deur zoveel mogelijk zonder direct contact met de handen!!  

 

Tennispark en accommodatie

 • Het tennispark als het clubhuis zijn toegankelijk middels de KNLTB clubpas en sluit de poort of deur zoveel mogelijk na openen zonder direct contact met de handen
 • Het clubhuis en zeker Baan 9 als het terras blijven gesloten (de overkapping is dan ook afgesloten) en probeer alleen in noodgevallen gebruik van het clubhuis te maken
 • Douche thuis en kleed je thuis om
 • De nog aanwezige bankjes op het terras alleen gebruiken op aanwijzing van de tennisleraar of toezichthouder(ster)
 • Ga thuis naar het toilet voor en na het tennissen maar in noodgevallen is het herentoilet in de hal en voor het dames het toilet in de dameskleedkamer bereikbaar
 • In de hal staat een tafel met desinfectiemiddel en een rol papier als een prullenbak (graag na een toiletbezoek en aanzetten verlichting de gebruikte onderdelen afdoen met papier en desinfectiemiddel)
 • De EHBO doos als de AED zijn bereikbaar
 • Bevestiging reservering tennisbaan is niet nodig dus vermijdt het aanraken van het afhangbord in de hal            

 

Tennislessen

 • Het is toegestaan, onder toezicht van de tennisleraar, voor de volwassenen vanaf 19 jaar om tennislessen te geven aan maximaal 4 personen per tennisbaan
 • Het is toegestaan, onder toezicht van de tennisleraar, voor de jeugd t/m 12 jaar zonder maximale groepsgrootte om tennislessen te geven
 • Het is toegestaan, onder toezicht van de tennisleraar, voor de jeugd 13 t/m 18 jaar om tennislessen te geven aan maximaal 4 personen per tennisbaan 

De tennislessen worden gegeven door Timo en Ruud van Tennis Tuning Academy  

Voor meer informatie kunt u rechtstreeks contact opnemen met Tennis Tuning Academy onder telefoonnummer 078 – 8434040 of via de mail [email protected] 

 

Nieuwe leden acties  

Oudelande heeft een mooie kennismakingsaanbieding als je je voor 2 juni a.s. inschrijft!  

Aanbieding voor nieuwe leden in de periode 1 juni t/m 31 december 2020 met KNLTB lidmaatschap, je blijft hierna lid van de vereniging: Hiervoor gelden de onderstaande tarieven:

 • Senior   € 90,00
 • Junior    € 50,00
 • Mini       € 25,00  

Wil je liever eerst vrijblijvend kennis maken met tennis? Je kunt nu een zomerlidmaatschap afsluiten van 1 juni t/m 15 september 2020 maar dan wel zonder KNLTB lidmaatschap!! Hiervoor gelden de onderstaande tarieven:

 • Senior   € 53,00
 • Junior    € 29,00
 • Mini       € 18,00  

Wil je les? We bieden je de mogelijkheid van 5 proeflessen voor 30 euro te nemen. Voor meer informatie over de lessen 078-8434040 of [email protected]  

Voor onze leden hebben we nog een extra actie!! Indien eigen leden een familielid of persoon wonend onder hetzelfde dak aanbrengen en 5 proef tennislessen nemen dan krijg je een extra korting van 5,00 euro.  

Je kunt je aanmelden via onze website of mailen naar [email protected]            

 

Wij zijn weer bij de tijd!!                                       

Deze week is het clubhuis aan de buitenkant dan eindelijk voorzien van een nieuwe buitenklok. Deze buitenklok is aan de club geschonken door de ‘Vrienden van de Oudelande’ en vakkundig opgehangen door onze eigen onderhoudsploeg. Namens de vereniging bedanken wij de sponsoren als de onderhoudsploeg voor deze zeer snelle als nuttige actie bij de start van het nieuwe vrij tennissen.    

Voor meer informatie lees het KNLTB Aanvullend Protocol voor Tennis https://corona.knltb.nl/knltb-corona-toolbox/verenigingen/aanvullende-richtlijnen-tennis-padel/ nog eens door.  

Wij wensen alle leden veel single en dubbel plezier de komende weken maar laten wij ons wel houden aan de bovengenoemde richtlijnen!! Dit mede omdat we nog steeds nauwlettend gecontroleerd zullen worden door de Gemeente Ridderkerk als andere overheidsinstanties.  

Namens het bestuur

Nieuwscategorieën